• iletisim@kizkalesi.net
  • Firmanızı Ekletmek İçin: 0545 673 8219

HABER DETAYI

07/07/2016 10:11 am

Kızkalesi Yenileniyor!

Kızkalesi Yenileniyor!

Erdemli Belediyesi Kızkalesi’ni Erdemli’nin aynası haline getirmek amacıyla yoğun bir şekilde çalışıyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Kızkalesi’ni sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada tanınan bir belde ve turizmin gözbebeği haline getireceğiz” dedi.

Kızkalesi’nin kamuoyuna daha iyi tanıtılabilmesi adına, çeşitli etkinlikler düzenleyerek başladıkları çalışmaları hummalı bir şekilde sürdürdüklerini dile getiren Başkan Tollu, Kızkalesi’ni turizmin gözbebeği bir belde haline dönüştürecekleri müjdesini verdi. Daha önce Kızkalesi’ni ulusal ve uluslararası alanda daha iyi tanıtabilmek için Turizm İşletmecileriyle bir istişare toplantısı düzenlediklerini hatırlatan Tollu, “bu istişarelerden ve kendi tespitlerimizden yola çıkarak yoğun bir hizmet atağı başlattık” dedi. Başkan Tollu sözlerini şöyle sürdürdü:


OTOPARK, PAZARYERİ, DÜĞÜN SALONU, SOSYAL TESİS, ÇEVRE DÜZENLEMESİ, ASFALT, PEYZAJ ÇALIŞMALARI YAPILIYOR

“Vatandaşın ve sivil toplum kuruluşlarının da desteğini yanımıza alarak Kızkalesi’nin var olan turizm potansiyelini daha yukarılara çıkarmak için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışarak Kızkalesi sokaklarını çiçeklerle süslüyor. Sosyal tesisimiz tamamlanma aşamasına gelmiş durumda. Otopark ve Pazaryerinde sona gelindi. Kızkalesi’nin tüm sokaklarına sıcak asfalt çalışması yapıyoruz. Sahilde oluşturduğumuz Türk bayrağı eşliğindeki Kızkalesi yazısı görsel bir şölen sunmaktadır. Kızkalesi’yle ilgili daha birçok proje hayata geçirilerek bu şirin beldemizi turizmde zirveye ulaştıracağız.”

Temizlik, altyapı, otopark, tarihi ve turistik mekânların temizliği, ışıklandırma, sıcak asfalt, sosyal tesis, otopark ve pazaryeri çalışmalarını yetkililerle birlikte yerinde inceleyen Başkan Tollu, yapılan çalışmaların gidişatı hakkında bilgi aldı.

Geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdikleri Kızkalesi Yerel Medya Ödülleri organizasyonun çok beğenildiğini ifade eden Tollu, bu yıl bu etkinliğin ikincisini düzenleyeceklerini ve bu yönde çalışmaların başladığını dile getirdi. Ayrıca ulusal ve uluslar arası arenada attıkları her adımın başında Kızkalesi geldiğini ifade eden Tollu, yapılan fiziki çalışmaların yanı sıra tanıtım ve imaj çalışmalarının da eş zamanlı olarak sürdüğünü kaydetti.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR